Severkou na Mnicha

| 4 komentáře

Aktualizace: Video

Po delší odmlce jedna vypečená výprava do země helvetského kříže.

Akce upečená údernou dvojicí JaBo pěkně zavařila nejen jim, ale i dvěma ubohým nevinným Jihočechům. Více než smělý plán počítal s přelezem ne jedné, ale hned dvou severek, ale jak to tak chodí – Jagyč míní, příroda mění. A tak se stane, že se ideální předpověď mění v uragán a my máme co dělat, abychom se vůbec vysápali k vrcholu Mnicha a sešli dolů bez toho aby nás to z hřebene sfouklo jak svíčky. I jen samotný pohled na nás jasně Japoncům v Jungfraujoch napoví, že nejsme zcela fit a v plné síle (to jim samozřejmě nezabrání si nás fotit) a tak operativně měníme plány a původní budíček posouváme z 2:00 na 6:30, kdy se na Mönchsjochhütte servíruje snídaně. Ráno s plným břichem moudřejší večera a tak volíme za cíl dva vršky  blízkého Fiescherhornu, kam se dá z velké části vysápat na lyžích. Počasí tentokrát už přeje, výhledy ukazují i daleký Blaník a následný sjezd po nejdelším ledovci Evropy uteče jak voda. Závěrečné periperie při cestě do Fiesche už jsou jen veselou tečkou (1500 výškových metrů se opravdu nedá sjet za 15 min, když od půlky dojde sníh).

Fotogalerie zde

Video zde

Report od Jagyče zde

Popis cesty Nollen zde

Zajímavý článek?
Jakub

Author: Jakub

Milovník hor, skal a cestování se sklony k bláznivým nápadům. Taktéž zapálený fotograf s nutkavou potřebou zachytit svět kolem sebe. Má rád sypaný čaj, řídký vzduch a brzké ranní vstávání...

4 Comments

  1. Parádní fotečky. Spálené tváře, omrzlé prsty, rozhozený žaludek a bombastické zážitky mi budou tuto akci ještě dlouho připomínat. Tož dík – za fotky a hlavně za „účast“ kámo.

  2. Pingback: Předvelikonoční Alpy – skupina A: Nollenem na Mnicha 28.3.-1.4. | Muj Wordpress

  3. Pingback: Předvelikonoční Alpy – skupina A: Nollenem na Mnicha 28.3.-1.4. » HO Sokol Stěžery

Napsat komentář

Required fields are marked *.*