Óda na Polínko

| 1 komentář

Žádný lezec asi netouží po tom, aby byly oblíbené oblasti přelidněné. V tomto případě ale nelze, než předat doporučení na tuto západočeskou lokalitu, která nás svými kouty a hranami okouzlila natolik, že jsme díky ní nakonec ani nedojeli do Jury ;-)

Není třeba objevovat Ameriku – podrobný popis oblasti naleznete na lezci a velmi pěkně zpracované schéma na horyinfo. Doplním tedy jen pár subjektivních dojmů. Luxusní přístup, romantické prostředí a krásný plac pod skalami se zelenou loukou, která přímo zve k přespání. K tomu široký výběr z více než 60 cest, která nám skvěle sedli – osobně můžeme doporučit především tyto: Ztrhané matky (6), Cesta prvního dítěte (7), Zdenčina (6), Kobra na kovadlině (7), Aprílová (7-).

A co dělat, když máte ruce vytahané jak orangutani? Okolní lázeňská krajina s hustotou osídlení 20 obyv./km2 nabízí ideální prostředí pro cyklovýlety a jiné skotačení, stačí si jen vybrat:

Jakub

Author: Jakub

Milovník hor, skal a cestování se sklony k bláznivým nápadům. Taktéž zapálený fotograf s nutkavou potřebou zachytit svět kolem sebe. Má rád sypaný čaj, řídký vzduch a brzké ranní vstávání...

Jeden komentář

  1. Pingback: Chamonix vol.3 – Rebuffatem na Midi | Jakub Cejpek Photography

Napsat komentář

Required fields are marked *.*