Trek pro otuzilce

| 4 Comments

>

Tak Zanskar nakonec nebyl zas tak poklidny, jak jsme predpokladali. Tentokrat to nebyli lide, ale sama priroda, co nas vypeklo – vydali jsme se na trek z Lamayuru do Rangdumu. Prvni den spalujici zar, dalsi dny jedno brozeni za druhym (v jednom dni az 25x), nasledne mensi bloudeni… turistu jsme potkali minimum, uz vime, proc se tato trasa chodi pomerne zridka. Puvodni 5ti denni plan se protahl o cele 2 dny diky uvezneni ledovcovou rickou, kterou od jiste odpoledni doby nebylo mozno prekonat a jiz zminenemu „side tripu“ (=bloudeni do vedlejsiho udoli do vysky 4800m). Nakonec jsme to spravne sedlo (5255 m) trefili a do Rangdumu dochazime unaveni, hladovi a moc radi uvitame azyl u zdejsich mnichu, kteri umi nadocekavani dobre varit :)
Ted uz jsme uz o 130km dale – v Padumu. Ceka nas posledni tydenni trek smerem na jih a pak uz jen Manali, Delhi… jeste se ozveme. Diky moc za zpravy z domoviny.
Jakub

Author: Jakub

Zkouším všechno možné od lezení po skialp a nevalnou kvalitu maskuju univerzálností. Hodně fotím, občas něco natočím a hlavně jsem rád venku. Kromě čaje už mám rád i kafe a pořád ještě i brzké ranní vstávání.

4 Comments

 1. >Nazdar horalé,zdá se, že nechodíte zrovna cestama pro slečinky… Přejeme přívětivou přírodu i okolnosti a opatrujte se! m/M

 2. >Zdar a silu vasi expedici preji Zabaci! Koukejte poradne makat – Tomik uz zacal chodit, tak aby vas nekde nedobehl! :-))

 3. >Ahoj, záplavy vás zatím ještě nepotkaly? Tady se teď objevují zprávy, že v Biháru je už 3,5 mil. lidí bez domova, tak si jen dejte pozor, ať vás ještě něco někde nespláchne.

 4. >Ahoj D+J,

  zdravím vás a chci vám připomenout, zda se budete ucházet o log na „Leh Lunar Landscape“?
  Ve dnech 16. až 23. 8. tam byli 3 z CZ.
  Mějte se fajn.
  T.

Napsat komentář

Required fields are marked *.*