Neznámý Muntanitz

| 2 Comments

MUNTANITZ-023

Po těch pár letech, co člověk jezdí do hor, je už poměrně obtížné najít místo v Rakousku, které by on sám, nebo někdo z blízkého okolí nenavštívil. A když se jedná o dobře dostupný Winterraum obklopený třítisícovými vršky, jedná se prakticky o zázrak. Je tedy zřejmě symbolické, že se takový div odehrál právě k době adventu.

MUNTANITZ-KRIS-001

Zima je letos out. Podzimními modřínovými háji kráčíme vstříc Sudetendeutsche Hütte do výšky 2650 m a sněžnice neseme celou dobu na zádech. Po třech a půl hodinách nás vítá pěkný Winterraum (pozor, bez dřeva!) a večer po rozplynutí mraků i krásný západ slunce.

MUNTANITZ-003 MUNTANITZ-004 MUNTANITZ-006

Posíleni 12 hodinovým spánkem (do hor se jezdíme především vyspat) kráčíme za rozbřesku po zbytku ledovce Gradötzkees a konečně využíváme i sněžnice. Z dáli na nás kouká sousední bezvýznamný špičatý kopec.

MUNTANITZ-008 MUNTANITZ-010

Pro výstup na Gr. Muntanitz (3232 m), nejvyšší vrchol skupiny Granatspitze, jsme si vybrali SO grat (II), pohodový hřeben s pěknými výhledy na Glockner a další vršky Vysokých Taur.

MUNTANITZ-011 MUNTANITZ-015 MUNTANITZ-018

MUNTANITZ-KRIS-004MUNTANITZ-019 MUNTANITZ-021

Než se nadějeme, stojíme u kříže. Den jak malina, užíváme si vrcholová panoramata a posléze pomalu setupujeme normálkou přes další třítisícovky – Kleiner Muntanitz a Wellachköpfe.MUNTANITZ-KRIS-006MUNTANITZ-024 MUNTANITZ-026

Exponovaná severní stěna Kl. Muntanitz (částečně zajištěno fixními lany)

MUNTANITZ-027

Výhledy na Grossglockner a před ním SO grat na Gr. Muntanitz. Z ledovce jsme na něj nastupovali u pravé hrany fotky.

MUNTANITZ-KRIS-007

Ještě není ani poledne, když otevíráme dveře chaty. Je nad slunce jasné, že by bylo hřích takový pěkný den v horách dál nevyužít…pokračování příště.

Jakub

Author: Jakub

Zkouším všechno možné od lezení po skialp a nevalnou kvalitu maskuju univerzálností. Hodně fotím, občas něco natočím a hlavně jsem rád venku. Kromě čaje už mám rád i kafe a pořád ještě i brzké ranní vstávání.

2 Comments

  1. Pingback: Hřenovky na Gradötz a Nussingkogel | Jakub Cejpek Photography

  2. Pingback: Univerzální pohorka Hannah Elbrus | Jakub Cejpek

Napsat komentář

Required fields are marked *.*