Po roce v Salzkammeru

| 2 Comments

V šílených vedrech není lepší řešení, než se nastřelit do severní stěny a večer smočit tělo v ledově studeném alpském jezeru.

Je tomu téměř přesně rok, co jsme smažili svá těla v jižní stěně Falkensteinwandu nad Wolfgangsee, což se nám líbilo natolik, že jsme se rozhodli destinaci zopakovat. Tentokrát jsme viseli i nad ostatními jezery, konkrétně nad Traunsee na západních plotnách Adlerhorst, nad Attersee ve skvělých vícedélkách na Aurachkarplatten, nad Mondsee v severce Drachenwandu s přísnou klasou a parádní koutovou spárou a konečně nad Wolfgangsee v mikrooblasti Bürgelstein a téměř nenalezitelné Hohe Wand.

Suma sumárum, parádní 4 dny plné poznávání nových oblastí, jarní pohody a večerního grilování. Tak zas za rok ;-)

Pokud byste zatoužili po kompletním průvodci na Salzbursko, zamiřte sem.

 

Jakub

Author: Jakub

Zkouším všechno možné od lezení po skialp a nevalnou kvalitu maskuju univerzálností. Hodně fotím, občas něco natočím a hlavně jsem rád venku. Kromě čaje už mám rád i kafe a pořád ještě i brzké ranní vstávání.

2 Comments

  1. Parádní fotky – přidej ještě trochu čísel (klasifikace, název, popis, názor,…), ať je zážitek a inspirace „diváka“ dokonalá…

  2. Jakub

    Zdar pane, rakouská klasa je obecně vcelku poctivá (to není jen výmluva jen nás lemplů, ale potvrdil to i o několik dimenzí výše lezoucí Cyril ;-), takže jsme se sápali povětšinou na nějakých 5-6+, nejvíc se nám asi líbilo na Aurachkarplatten, nicméně Drachenwand stojí za to navštívit i jen kvůli tomu parádnímu koutu! Tož tak, vyraž někdy a posuď na vlastní kůži.

Napsat komentář

Required fields are marked *.*