Velká a Mravenec

| 0 comments

Všude dobře, doma nejlíp… zvlášť když není čas a v Rakousku furt prší.

Zde jest tip na dvě oblasti, které možná neznáte, ale určitě stojí za pozornost pokud patříte mezi tuzemské skalní sápače. Fotek je výjimečně poskrovnu, byli jsme lézt a ne na borůvkách.

Velká

Pokud už máte na Rovišti všechno přelezeno, přeplavte, přepádlujte, vypusťte (nehodící se škrtněte) Vltavu a vyrazte na Velkou. Odměnou vám budiž především podstatně méně lidí, neokoukané cesty a i trocha toho dobrodružství na přístupu k jednotlivým sektorům (deep water soloing, Thajsko hadr). Zajímavé jsou dlouhé cesty na Hlásce, ale i Hradby a Cimbuří potěšily parádním lezením… zdaleka nedošlo na všechny sektory a večer jsme odjížděli s rukama vytahanýma jak opičáci.

Mravenec

Málokdo zřejmě zná poměrně novou oblastičku u Litoměřic vzniklou k bývalého lomu. Po příchodu není třeba dlouze přemýšlet, co dalo místu jméno, raději si rychle schovejte svačinu, než ji přijde zbaštit armáda Ferdů. A aby té fauny nebylo málo, připočtěte 2 sršně a asi milion klíšťat (hlásím zakousnuté 3 kousky).

K lezení samotnému: po prvotním rozčarování na údajně lehkých oslizlých plotnách se přesouváme do střední a pravé části, kde jsou parádní cesty po lištách s dlouhými kroky a hlavně až 30 metry. Vůbec tedy nevadí, že je jich celkem jen 11, na jednu návštěvu a  takové to domácí lezení je to akorát. Netřeba dále blábolit, pokud sem plánujete zavítat, což především v letních vedrech díky severní orientaci vřele doporučuji, mrkněte na podrobný popis sem, případně hned sosejte průvodce odsud (v okolí je i několik pěkných boulderů). Jo…a  ty šestky tady vůbec nejsou zadarmo ;-)


A inside secret na závěr: ve smyslu hesla po práci legraci si jeďte smočit unavené hnáty do blízkého Žernoseckého jezera – abyste si ušetřili dlouhé hledání, zamiřte přímo na luxusní pláž.
Carpe diem!

Jakub

Author: Jakub

Zkouším všechno možné od lezení po skialp a nevalnou kvalitu maskuju univerzálností. Hodně fotím, občas něco natočím a hlavně jsem rád venku. Kromě čaje už mám rád i kafe a pořád ještě i brzké ranní vstávání.

Napsat komentář

Required fields are marked *.*