Kafe a Koláče

| 4 Comments

Aktualizace: Video

Už když jsme před dvěma lety dali Ende Nie, říkali jsme si Vráťou, že bychom mohli nějakou podobnou šílenost zopakovat. Nadešel čas!

Traunstein je kopec mého srdce a když jsem zjistil, že v jeho západní stěně vede 30 délková (1065 lezeckých metrů) cesta Kaffee und Kuchen, bylo rozhodnuto. Bylo sice třeba dlouhé doby, než jsme měli dostatek sil (nebo spíš drzosti) se do cesty v obtížnosti 7+ (celkově 12 délek obtížnosti 6+ a těžších) pustit, ale čekání se vyplatilo. Předlouhá cesta s velkolepými výhledy, ve které se střídá lezení všech stylů byla životním zážitkem. Co na tom, že jsem klíčovou délku drze přehákoval… ve 25. délce už není moc prostoru na hrdinství. Stylový závěr u chaty Naturfreundehaus a posestupová koupačka v jezeře byly dokonalou tečkou za skvělou akcí. Díky Vráťo!

Jakub

Author: Jakub

Zkouším všechno možné od lezení po skialp a nevalnou kvalitu maskuju univerzálností. Hodně fotím, občas něco natočím a hlavně jsem rád venku. Kromě čaje už mám rád i kafe a pořád ještě i brzké ranní vstávání.

4 Comments

  1. Ty jo, jste hustí borci. Gratuluji, musela to bejt dřina jako blázen, ale nádhera. Až si pořídím o dvě čísla větší lezky, pojedu někdy s vámi :) U videa jsme se s Marťou váleli smíchy – „brouk Vráťa“ nemá chybu :) Jakube, koukej se v „zemi dlouhého bílého oblaku“ neztratit, a budem se na tebe těšit někdy příště… Měj se.

  2. Pingback: Carpe diem 8-/430 m | Jakub Cejpek Photography

  3. Pingback: Zmrzlé prsty na Traunstein SW-Grat | Jakub Cejpek

  4. Pingback: Traunstein s Tondou |

Napsat komentář

Required fields are marked *.*