Sněžnicování na Gehrenspitze

| 1 Comment

Výjimečný celý společný den volna a vymodlené ukázkové počasí dalo vzniknout další pohodové procházce po okolí… Tentokrát byl naším cílem hřeben Gehrenspitze ve vedlejším údolí Leutasch.

¨

Trasu vyhlížíme již předchozího dne při podvečerním výšlapu na Rauthhütte. V posledních paprscích slunce je krásně osvícen celý hřeben Wettersteinu (zcela vpravo Gehrenspitze).

Tady někdo zapomněl přeparkovat (z druhé strany je navíc jedno okénko komplet bez skla). Z údolí Leutasch – Klamm (1200 m) stoupáme lesem, kde sněžnice buď skřípou na zbytcích sněhu, nebo se nesou v ruce. U Wettesteinhütte (1700 m) nějaký dobrák konečně zapnul sníh a my se začínáme rochnit v prašanu.

Scharnitzjoch (2048 m) dosahujeme po solidní šichtě strmým svahem po kolena ve sněhu. Počasí se snaží naší snahu odměnit seč mu síly stačí.

Další do série pohádkových chaloupek. Erinnerungshütte je ovšem bohužel zašpérovaná více než solidními závorami a tak nemůže být o noclehu ani řeč. Škoda…

Hřebínek směrem na Gehrenspitze máme jen pro sebe…vedou nás jen stopy kamzíků. Už teď nám ale začíná být jasné, že se až na Gipfel asi nedosápeme.

Parádní hřebínek s ještě lepšími výhledy do všech stran. Skalní špice v pozadí je Hochwannner (2744 m).

Až sem jsme to dotáhli – skalní špice Kirchl (2250 m) už je překážkou nad naše síly…ostatně, měla to být jen pohodová procházka, tak jaképak hrocení. Vzadu dole Seefeld.

Sešup ze sedla Scharnitzjoch.

Zůstali jsme, nevylekali jsme ;-)

Jakub

Author: Jakub

Zkouším všechno možné od lezení po skialp a nevalnou kvalitu maskuju univerzálností. Hodně fotím, občas něco natočím a hlavně jsem rád venku. Kromě čaje už mám rád i kafe a pořád ještě i brzké ranní vstávání.

One Comment

  1. Pingback: Nachmittagswanderungen | Jakub Cejpek Photography

Napsat komentář

Required fields are marked *.*