Nachmittagswanderungen

| 3 Comments

Život se s námi ani nadále nemazlí. A jelikož jsem si cenné dva dny volna vyplácal na tak nepodstatnou akci, jakou jsou bezesporu státnice, nezbývá než vytěžit maximum z odpoledních výpadů do lůna hor. Více již ve stručném fotoreportu.

Rauthütte nad vesničkou Moos je ideální cíl na pěší/sněžnicový/sáňkovací výlet (nehodící škrtněte).

Erární Puňta statický.

Erární Puňta dynamický.

Je to dřina ty horský výstupy…

Večerní Wetterstein.

Západní část pohoří Karwendel a příhraniční městečko Scharnitz. Sápeme se na sněžnicích na vršek Mühlberg (úvodní foto tamtéž).

Poslední paprsky a skromná sněhová pokrývka…večer začíná konečně pořádně sněžit.

A taky že nasněžilo! V čerstvém prašánku se rochníme směr Schlagkopf. Začínáme to mít v okolí celkem prochozené. 

Takhle pěkně se pár dní nato vybarvila Reitherspitze. Foceno od oblíbené Rauthhütte, od které, po posilnění dávkou Glühweinu, následoval zběsilý tříkilometrový sjezd na sáňkách  Břicho nás bolí ještě teď (od smíchu i sáňkování).

Vyfoceno, nicméně zatím nevyzkoušeno. Eisstockschiessen (curling)  v Seefeldu.

První Innsbrucký úlovek! Když máš prekiontrii v krvi, tak neřešíš, že máš vytahané ruce z lezení, nechutně prší a dole se nesmí parkovat.

A na závěr odpověď na otázku, která jistě trápí nejednoho zvídavého čtenáře – nikoliv, za červený diplom se příplatky u stlaní postelí v hotelu nevedou (jistě jste pochopili, že se touto větou snažím pobavit a pochlubit zároveň ;-)

Jakub

Author: Jakub

Zkouším všechno možné od lezení po skialp a nevalnou kvalitu maskuju univerzálností. Hodně fotím, občas něco natočím a hlavně jsem rád venku. Kromě čaje už mám rád i kafe a pořád ještě i brzké ranní vstávání.

3 Comments

  1. Tak to zároveň gratuluji i závidim, TZBáku! :-)

  2. I s červeným diplomem v kapse se může člověk dál sebevzdělávat, například nastudovat rozdíl mezi curlingem a metanou ;-)

  3. Blahopřeji!

Napsat komentář

Required fields are marked *.*