Jaký Fuji foťák vybrat?

| 3 Comments

FUJI-infografika-topKonečně se mi podařilo rozřešit záhadu, která trápila celé generace lidstva a byla nejzapeklitější šifrou od doby Enigmy. Už nemusíte otevírat desítky odborných webů, volat kamarádům a obíhat kamenné obchody. Pokud si chcete vybrat nový foťák Fuji, stačí se natáhnout v klidu do křesla, vzít si do ruky tablet nebo nevytisknout jednu A4 (případně překreslit přes průklepový papír z monitoru jste-li zarytí vyznavači retro) a bez stresu vybrat ten správný přístroj. Přeji pěknou zábavu!

Schéma zdaleka nemusí fungovat pro každého, je v mnoha ohledech zkreslené a ovlivněné podivnými myšlenkovými pochody tvůrce. Věřím ale, že mnohým pomůže v tom, aby si udělali přehled a případně se rozhodli, jaký foťák je pro ně ten pravý. Ty ostatní třeba aspoň pobaví. Klikněte na obrázek pro zobrazení plné velikosti (pak ještě nezapomeňte zvětšit dalším kliknutím).

FUJI-infografika

Pro porovnání parametrů jednotlivých přístrojů doporučuji také navštívit web fujiclubu, kde je vše pěkně zpracováno v přehledové tabulce.

fujifoto.cz

Přesné aktuální ceny fotoaparátů Fujifilm XQ1, XQ2, X30, X-M1, X-A2, X100T, X-E2 a X-T1 včetně dalších variant setů těl a objektivů naleznete zde.

Jakub

Author: Jakub

Zkouším všechno možné od lezení po skialp a nevalnou kvalitu maskuju univerzálností. Hodně fotím, občas něco natočím a hlavně jsem rád venku. Kromě čaje už mám rád i kafe a pořád ještě i brzké ranní vstávání.

3 Comments

  1. Pingback: Fujifilm – ukázková galerie v plném rozlišení | Jakub Cejpek Photography

  2. Pingback: jak vybrat fujinu? | fujiclub.cz

  3. Ano. Velmi složitým způsobem jsem došel k Fuji X30. Elektronickému hledáčku, zpracování, klasickému vzhledu a baťovské ceně 9999 se nedalo odolat. Obrazově dobrý, sice žádný zázrak, palcový snímač by byl lepší, ale i tak výsledky jsou vyvážené. Zpracování, ergonomie, hledáček, rychlost ostření, objektiv, světelnost, která vyrovnává nedostatky menšího snímače, při které lze použít například ISO 200 místo ISO 800 u jiných foťáků. Šum do ISO 800 relativně nízký, na ISO 1600 přijatelný. Možnosti nastavení. Za zbytečný nedostatek považuji nemožnost vlastního přiřazení jiných než přednastavených funkcí polohám voliče SP1, SP2, Filter. Pro individuální nastavení je sedm pozic, jenže nutno jít do menu. Nedostatkem je nefunkční korekce expozice v automatickém režimu SR+. Ale to je skousnutelné u tak povedeného foťáku v aktuální cenové kategorii porovnání s konkurencí, kterou převyšuje.

Napsat komentář

Required fields are marked *.*