Hannah Charge – živlům navzdory

| 0 comments

HH-CHARGE-002

Tato recenze vznikla v rámci spolupráce v Rock Point Teamu.

Co si budeme namlouvat, čtyřsezónní stan určený do extrémních podmínek si nekupuje hned tak každý. Jen obtížně lze využít jeho plný potenciál v kempu u Vltavy, pokud se tedy nechcete bláhově spolehnout na to, že sněhové límce zabrání tomu, aby se vaši opilí kamarádi vplížili tajně do vašeho příbytku. Hannah Charge je zkrátka jako doma ve vysokých horách, ve sněhových závějích a vůbec všude tam, kde vám na tomto „kusu látky“ závisí holý život. Pokud míříte do podobných končin a vybíráte, jakému modelu svěříte své klidné spaní, přečtěte si následující řádky.

HH-CHARGE-009

Na trhu se nabízí celá řada expedičních stanů zvučných světových značek, tak proč sáhnout právě po tom od výrobce ze země české, krajiny, kde nejvyšší kopečky nedorostly ani do dvou tisíc? Pokud nejste zarytí patrioti a sám zmíněný fakt vás nepřesvědčí, tak vězte, že Hannah Charge nabízí výborný poměr cena/výkon a za cenu kolem 8000 Kč vám poskytne službu, jako modely v dvojnásobné cenové relaci. Zbude tak dostatek financí na nákup letenky do exotičtější destinace a přitom kromě peněženky nezatíží se svými 3,3 kg ani vaše záda.

HH-CHARGE-003

HH-CHARGE-010

[green_box]Stavba stanu je jednoduchá a rychlá, tři duralové pruty o průměru 9,5 mm zajišťují nejen dobrou stabilitu, ale také samonosnost hlavní konstrukce. Máte tak zaručeno, že vám příbytek nespadne na hlavu ani v místech, kde těžce bojujete se zapíchnutím každého kolíku. Obrovskou devízou jsou pak sněhové límce. Nejenže dobře slouží své primární funkci, ale přichází ke slovu i v terénu bez sněhové pokrývky. Když se vítr začne prohánět rychlostmi přesahujícími limit mimo obec, stačí zatížit límce po celém obvodu kameny a máte zabezpečeno, že neodlétnete i s ložnicí do údolí.[/green_box]

HH-CHARGE-013

Pokud se spustí pořádná sněhová nadílka, máte díky pěnovým výztuhám jistotu, že se tropiko i pod zátěží nenalepí na vnitřní stan a díky čtyřem větracím otvorů, které lze ovládat i zevnitř stanu, máte také zajištěno, že nezhynete bídnou smrtí udušením. Zbývá už jen dodat, že vnitřní prostor poskytne bezpečný, byť díky výšce lehce stísněný (daň za vysokou stabilitu), nocleh 2 osobám, v předsíňce lze skvěle vařit a materiály dosahují parametrů vodního sloupce 10000 mm (podlážka) a 5000 mm (tropiko).

HH-CHARGE-004  HH-CHARGE-006

[green_box]Osobně mohu Hannah Charge vřele doporučit. Musel se prát s velkými mrazy, písečnými bouřemi a především s šíleným větrem a vždy vyšel jako vítěz bez poskvrny a k naší plné spokojenosti. Pokud hledáte stan na zimu a do vysokých hor, neměl by Hannah Charge ujít vaší pozornosti. [/green_box]

Carpe diem (a dobrou noc)

Jakub

HH-CHARGE-007 HH-CHARGE-008   HH-CHARGE-011 HH-CHARGE-012

HH-CHARGE-014

HH-CHARGE-005

Jak se stan popral s argentinským větrem můžete také shlédnout v následujícím sestřihu:

Hannah Charge si můžete také prohlédnout v e-shopu Hannah.

Jakub

Author: Jakub

Zkouším všechno možné od lezení po skialp a nevalnou kvalitu maskuju univerzálností. Hodně fotím, občas něco natočím a hlavně jsem rád venku. Kromě čaje už mám rád i kafe a pořád ještě i brzké ranní vstávání.

Napsat komentář

Required fields are marked *.*