Džunglí na Wachauer Grat

| 0 comments

WACHAUER-GRAT-008

Chuť po vícedýlkách je veliká, počasí ale evidentně této naší touze jít naproti nehodlá. Po delší době vyrážíme do údolí nad Dunajem, kraje vinic a parádní žuly. Pro tentokrát ale místo klasických sportovek vybíráme dlouhý Wachauer Grat 6-/350m.

WACHAUER-GRAT-001

Jen co utečeme před drakem, nastupujeme do hřebenovky, která v sérii mnohých věžiček stoupá příkrovem místního zeleného pralesa. Průvodce ji vychvaluje jako „jednu z nejhezčích Genusstour ve východním Rakousku“. Tak se ukaž.

WACHAUER-GRAT-002 WACHAUER-GRAT-003 WACHAUER-GRAT-004 WACHAUER-GRAT-005

To je výraz nadšení, nikoliv zloby. Lezení je příjemné, výhled do krajiny se otevírá a jediné, co nás trápí je fakt, že jsme se vzali příliš dlouhé lano. Tak to dopadá, když si člověk nenechá poradit a nedbá rady v průvodci, která doporučuje 35 metrů. Některé ze 17 délek se snažíme spojovat a to pak nadáváme o to víc.

WACHAUER-GRAT-006 WACHAUER-GRAT-007  WACHAUER-GRAT-009

Klíčové místo se nachází v nádherném koutě s jedním šestkovým krokem. Na atraktivitě přidává přeháňka, která je načasovaná přesně na tuto chvíli. Některé délky cesty mají i těžší, sportovnější varianty (viz topo), obecně se ale obtížnost pohybuje kolem 4-5.

WACHAUER-GRAT-010  WACHAUER-GRAT-012 WACHAUER-GRAT-013

Dolézáme na lehký hřebínek, který procházíme na průběh a následně pokračujeme lezením na věžičky Schartenkopf a Weinflasche. Tu ovšem s sebou nemáme a tak si užíváme aspoň pěkného exponovaného lezení v pětkovém terénu.

WACHAUER-GRAT-014 WACHAUER-GRAT-015  WACHAUER-GRAT-017

Zbývá už jen zdolat izolovanou Kanzelturm, ze které se musí slaňovat a seběhnout lesem za hodinku zpátky k Dunaji, jehož hladina má po přívalových deštích barvu kávy s mlékem.

WACHAUER-GRAT-018 WACHAUER-GRAT-019

Jakub

Author: Jakub

Zkouším všechno možné od lezení po skialp a nevalnou kvalitu maskuju univerzálností. Hodně fotím, občas něco natočím a hlavně jsem rád venku. Kromě čaje už mám rád i kafe a pořád ještě i brzké ranní vstávání.

Napsat komentář

Required fields are marked *.*