Skialpový fotokurz na Bochumer Hütte

| 1 Comment

Možná se vám zdá spojení fotografického kurzu a skialpového výletu poněkud překombinované. Nicméně v době, kdy existují bizarní aktivity jako jumpboxing a chessbox (schválně nezmiňuji seriózní sport pro nejodvážnější a to extrémní žehlení), jde vlastně o něco zcela přirozeného až obyčejného. Celá tato akce vznikla jako nápad Jany, která chtěla, aby ji Martin fotil ještě více a lépe, než doposud a nakonec se přidali i další odvážlivci, kteří si troufli strávit prosluněný víkend v Alpách a podniknout túry s častými zastávkami.

Při hledání vhodné lokality zvítězila nakonec doposud neznámá, ale naprosto exceletní Bochumer Hütte v Kitzbühelských Alpách. Krátký přístup po vyrolbované cestě jsme mohli absolvovat i potmě, stylový interiér chaty nás vrátil o 100 let zpět a okolní kopce nabídly pohodové túry na oba víkendové dny. Navíc s námi byly kočky, takže bylo hned co fotit!

Po trošce té ranní teorie nás sluníčko, které se úspěšně probojovalo skrz mraky, snadno vyhání ven. Míříme k vrcholu Gamshag a po cestě samozřejmě fotíme o sto šest. Clona, čas a ISO jsou mantrou těchto dní a při hledání originální kompozice jsou fotografové ochotni válet se dlouhé minuty po krk ve sněhu.

Počasí přeje, my nemusíme nikam chvátat a tak si túru ještě protahujeme o blízký Mittagskogel a hřebenem přes Teufelssprung přicházíme až ke kříži Gamshagu, odkud už jen sklouzneme zpátky k chatě.

  

Prosluněná neděle na Staffkogelu

Druhý den využíváme bezchybné počasí, méně teoretizujeme a více chodíme a fotíme. Nejdříve vyběhneme na Rauber, přeběhneme na sousední Sallkogel a ošemetným (zároveň ovšem fotogenickým) hřebenem sjíždíme na sever do sedla Oberreiter Joch.

V prudce stoupající teplotě stoupáme stejným tempem na Staffkogel (polední světlo beztak fotce nepřeje), následně sjíždíme strmějšími svahy na sever na Staffalm a posledním stoupáním se dostáváme kolem Rauberu zpátky na chatu. Na prosluněné terase si vychutnáváme zaslouženou orosenou hydrataci a s plnými paměťovými kartami odjíždíme ke svým domovům.

Děkuji moc všem za účast a fotografické nasazení!

Fotil jsem na Fujifilm X-T2 (sobota) a X30 (neděle). Níže se podívejte na fotografie ostatních.

 

[green_box]

Podívejte se, jak víkend zachytili na svých snímcích ostatní a pokud byste o podobnou akci měli napřesrok zájem, napište mi, dám vám vědět až bude jasný termín. [/green_box]

 

Fotky od Martina:

 

Fotky od Jirky:

Jakub

Author: Jakub

Zkouším všechno možné od lezení po skialp a nevalnou kvalitu maskuju univerzálností. Hodně fotím, občas něco natočím a hlavně jsem rád venku. Kromě čaje už mám rád i kafe a pořád ještě i brzké ranní vstávání.

One Comment

  1. Super krasa:)

Napsat komentář

Required fields are marked *.*