Klasická runda v Toteskách

| 0 comments

Jak název napovídá, není tentokrát už moc o čem psát. Oblíbené cíle mezi Wurzeralmem a Dümlerhütte jsme už prošli i prolyžovali křížem krážem. Přesto, nebo právě proto, to i tentokrát stálo za to. Sněhu bylo začátkem ledna poskrovnu, ale mrazu a slunce na rozdávání.

Ranní starty se tradičně vyplácí. Parkoviště máme jen pro sebe.

Gró tohoto reportu budou více než jindy fotky a orientační mapa na konci, ale pár praktických informací přecijen přidám. Na parkovišti u Wurzeralmu se parkuje zdarma a to i přes noc, ale kdo zaváhá s brzkým příjezdem, může navzdory velké kapacitě přejet s křížkem po funuse. Skialpinisté platí poplatek 12 eur/osobu/den a pro výstup mají vyhrazený koridor vedle sjezdovky. Je to komfortní i bezpečné.

Jedou do šichty.
Ranní světelná show se rozjíždí.
Na Waršánku už rozsvítili, v dolině u Filzmoosalmů se nám mrazem lepí nos.

S Alešem jsme se vydali klasicky do sedla Hals, vyšlápli ještě kus na vršek a sjeli oblíbenou trasou lesem pod Dümlerhütte. Sněhu bylo tentokrát méně, než jsme zvyklí, ale i tak jsme si užili pěkných pár oblouků a pak, bez ohledu na stav sněhové pokrývky, i občerstvení na chatě.

Stubwieswipfel a chaloupky Filzmoosalmu.
Zimní nádhera
Přesně v tomhle pořadí to máme v plánu.
Ahoj slunce, už jsem se na tebe těšili!
Šlapeme nad sedlo za tradičním sjezdem z Halskogelu.
Na vršku Halskogelu.
Sněhu pomálu, slunce na rozdávání.
Pyhrgass.
Jdem se zavodnit na Dümlerku.
Žlábky toho času jen pro srdcaře.
Nad Rote Wand to dneska čaruje.
Aleš šlape strmým ze sedla.

Až na Rote Wand jsme šli skoro sami, zato u kříže byla půlka Rakouska. Skoukli jsme pár odvážlivců v jižních svazích a pak to vzali zpátky do Halsu a dál na špičatec Stubwies. Výhledy par excellence vydržely celý den, stejně tak prašan ve stinných svazích. Jen ledové plotny při sjezdu ve středisku připomněly, že bychom ty skialpy mohli trochu přibrousit. Ale to my si zase raději počkáme, až přisněží!

Pár nadšenců sjíždí jihem.
Dneska je na Rote Wand nával.
Hurá za sjezdem a ještě na ten Stubwies.
A jsme tam, než bys řekl švec.
Xeis ze Stubwieswipfelu.
Stubwieswipfel.
Ještě jednou zamávat Pyhrgassu a hurá na sjezd!

Šli jsme to zhruba takhle:

Jakub

Author: Jakub

Zkouším všechno možné od lezení po skialp a nevalnou kvalitu maskuju univerzálností. Hodně fotím, občas něco natočím a hlavně jsem rád venku. Kromě čaje už mám rád i kafe a pořád ještě i brzké ranní vstávání.

Napsat komentář

Required fields are marked *.*