Babí léto pod Bosruckem

| 0 comments

Ještě před tím, než přišel do Alp první sníh, jsme si jeli užít podzimní scenérie. Aspoň na den. Také jsme chtěli morálně podpořit Jáchyma, který byl s rodiči na výletě už 5 dní a jak je známo, děti to s rodiči nemají lehké. Potkali jsme se na osvědčeném místě u Bosruckhütte a pak už to šlo všechno samo.

Ven! Ven!
Karamelka v podzimním ateliéru.

Startovní pozici jsme měli stejnou jako v srpnu, ale místo Pyhrgasu jsme tentokrát vybrali pohodovější okruh přes sedlo Arlingsattel – Kleiner Bosruck – Karleck a Pyhrgassatterl. Po ranním kolotoči kolem dodávek se brzy vyloupl krásný den a tak jsme děti hodili na záda a hurá do kopce.

Ještě se ošplouchnout a jdeme.
Teď teprv uvidíte co je to pořádnej batoh.
Tenhle Alm už známe jak svý boty. Za ním vykukuje Velkej Bosruck.
Holky se zakecaly a nasadily tempo.
Pyhrgas. Od našeho srpnového výletu si Anička myslí, že to je synonymum pro slovo kopec.
Kaštan s Jášou. Vzadu kráva.
Nad Admontem se vaří mlha.

V Arlingsattel to chce první pauzu. Kvůli výhledům, ale hlavně kvůli svačině a ťapání v kravských lejnech. Když jsou obě zábavy dokončeny, pokračujeme po hřebeni na východ. Není to značené, ale stezka tu je, byť místy krkolomější. Na Kleiner Bosruck je to kousek, pak se strměji sestoupí do sedla, odkud se dá případně sejít po louce na sever zpátky k Almům.

Aspoň si pohladím ten ostnáč, když máme tu pauzu.
Takovou mám na čepici.
Hlavně jestli máme hodně svačinky.
Hyjé!
Edelweiss.

Stezka po hřebeni pokračuje dál na Karleck. Ten je z velké části zarostlý klečí, ale dále na východní části se otevírá malebná mýtina s výhledy. Tam je to parádní. Děti už se vyspaly a tak dáváme další pauzu. Nechvátáme. Sestup do sedla Pyhrgassatterl je po deštích předchozích dnů lehce ošemetný. S opatrností to zvládneme bez kotrmelců a brzy můžeme dát další hrací intermezzo.

Tenhle palouk na hřebeni Karlecku se nám dost líbil.
Valaši na horách.
Pauza. Jedna z mnohých.
Tady na tý chatě to máme rádi. Je 5 minut od auta, plná dobrot, a s pískovištěm.

Zastávka na Bosruckhütte se vynechat nedá. Anička už zdálky volá po klouzačce, taky je tu pískoviště a houpací krokodýl. Dostat odtud děti je pak tradičně oříšek. Lákadlo dalšího jídla a motorky je přesvědčí (spolu s drobným nátlakem). 5 minut k autu, káva na terase a hurá domů, než přijde déšť.

Ještě posedíme, ať si ty Alpy užijeme dokud to jde.
Vzájemně se nakrmte a jedem.

Šli jsme tuhle trasu.

Jakub

Author: Jakub

Zkouším všechno možné od lezení po skialp a nevalnou kvalitu maskuju univerzálností. Hodně fotím, občas něco natočím a hlavně jsem rád venku. Kromě čaje už mám rád i kafe a pořád ještě i brzké ranní vstávání.

Napsat komentář

Required fields are marked *.*