Schneeberg & Raxalpen

| 3 Comments

Další výlet na vídeňská humna, aneb jak se odrovnat během jednoho dne.


Posledních 14 dní plných smogu a bez jediného záblesku slunce udělalo své. Je třeba vypadnout ven! Díky skvělému vynálezu sobotních přednášek nezbývá, než vyrazit až v sobotu večer… Díky pečlivě naplánované trase by neměl být problém, vysápat se na vrchol Sněžky i za tmy… Během precizního plánování jsem bohužel nějak přehlédl fakt, že nádraží od vrcholu dělí 1500 výškových metrů a trasa vede z velké části suťovým kuloárem. Bez GPS bych byl totálně nahraný. Od vichru a sibérie mě zachraňuje malý WR na Fischerhütte. Ráno seběhnu ze Sněžky do Höllentalu krásnou soutěskou Weichtalklamm plné žebříků a rampouchů (rakouský Slovenský Ráj). A opět nahoru – na hřeben Raxalpen, za dalšími krásnými výhledy. Se západem slunce pak sprint na vlak…  Suma sumárum: 40 km, 3000 m převýšení, 4 odlovené kešky ;-)

Sobotni vecer na Snezce (Schneeberg, 2076 m) po 4 hodinovem vystupu
Fischerhtt. se spasnym Winterraumem
Vrcholovy hreben Schneebergu
Hochschneeberg (2076 m)
Pokus o HDR…a nikdy vice
Souteskou Weichtalklamm az na dno udoli Hoellental
A opet do kopce, na hreben Raxalpen. Vyhled Na Schneeberg
Podzimni Raxalpen, takove rakouske Krkonose
Neuseehtt (1643 m)
Preiner Wand
Jakobskogel
Vecerni uprk na vlak a vkusna adventni vyzdoba
Jakub

Author: Jakub

Zkouším všechno možné od lezení po skialp a nevalnou kvalitu maskuju univerzálností. Hodně fotím, občas něco natočím a hlavně jsem rád venku. Kromě čaje už mám rád i kafe a pořád ještě i brzké ranní vstávání.

3 Comments

  1. Tos ten slunečnej a horskej absťáček dobře srovnal !!

  2. Jakube, Jakubský stín na úbočí Jakobskogel je fešácký !

  3. Ahoj Kubo, v rychlosti jsem kouknul na tvoje stránky a nestal jsem mrkat. Nový desing se mi moc líbí, a ta rychloakce na Schneeberg ….nádherná….noční foto …. jen ty sobotní sobotní přednášky ti nezávidím…
    SKOL J

Napsat komentář

Required fields are marked *.*