Vánoční Dolomity #3 – hodobóžové Tre Cime

| 2 Comments

Vánoční skialpový trojboj dokončujeme na úpatí Tre Cime. Obloha stále drží onu nudnou modro-modrou barvu, slunce svítí o 106 a po včerejším mrazivém dni je naším hlavním cílem pěkně se opálit.

Ve studeném ránu se z vyhřáté Karamelky nikdy nechce, ale výhledy z okna tento proces přeci jen o něco usnadňují. Z Misuriny, resp. od jezera Atorno, vyrážíme nejdříve lesem a poté pláněmi k Rifugio Auronzo pod šedo-oranžové jižní stěny.

Rojnice turistů, z nichž mnozí přijeli na skútrech, necháváme s koncem vyrolbované cesty za zády a zcela v poklidu stoupáme k Rifugio Lavaredo. Vzpomínáme na naši poslední letní návštěvu a říkáme si, že teplota je prakticky totožná. Skalní vertikály lákají k lezení.

V sedle Patternsattel dochází na kochačku par excellence. Na severu je vidět včerejší Hochebenkofel, přímo na našimi hlavami Tre Cime a k dovršení efektu se kolem ještě prolétne paraglide. Původně plánované kolečko vede přes severní svahy a tam se nám kvůli stínu a převějím moc nechce…

Šalamounsky se tudíž vracíme k Auronzu a prošlapáváme si vlastní cestu na hřeben nad sedlem Campanili pod Cimou Ovest. Sníh je sfoukaný, ale pozdně odpolední výhledy fantastické. V horní části si užíváme pěkný sjezd v pláních a pak už je to klasická rallye po rozježděném manšestru. Ještě skouknem oblíbený večerní pořad Západ slunce a pak už sedláme oře a přes hory a doly uháníme za dalším dobrodružstvím. Je načase vyměnit chození za vertikální pohyb…


Jakub

Author: Jakub

Zkouším všechno možné od lezení po skialp a nevalnou kvalitu maskuju univerzálností. Hodně fotím, občas něco natočím a hlavně jsem rád venku. Kromě čaje už mám rád i kafe a pořád ještě i brzké ranní vstávání.

2 Comments

  1. Pingback: Fujifilm X-H1 – úderník na fotky i video | Jakub Cejpek

  2. Pingback: Karamelka, náš domov na kolech | Jakub Cejpek

Napsat komentář

Required fields are marked *.*