Vyrovnaný Spitagoras 6-/400m

| 0 comments

SPITAGORAS-006

Po zážitcích z dolomitských klasik jsme si chtěli užít pro změnu staré dobré sportovky kde se blýská jeden nýt za druhým. Do hledáčku nám padla čtyřsetmetrová stěna Rienzwand, která slibovala velmi vyrovnané lezení a relativně krátký přístup. Nadmořská výška navíc napovídala, že bychom konečně nemuseli lézt v beranici.

SPITAGORAS-001

Skvostný výhled od parkoviště/nocoviště u Lago di Landro je tím nejlepším ranním televizním programem, ale my míříme jiným směrem. Do útrob údolí Valle della Rienza, pod kompaktní a elegantní vápencovou stěnu, ve ktré vede, mimo jiné, linie Spitagoras (topo zde nebo zde). Místní borci na nás už od pohledu poznají, do které cesty míříme (jedná se o nejsnazší cestu ve stěně) a tak nás bez váhání navigují po nástup.

SPITAGORAS-016 SPITAGORAS-002

Hned úvodní délka představuje slušnou rozcvičku. Sice to může vypadat jako útok na zahradnictví, ale spodních 15 metrů je pěkně kompaktních a najde se tam nejeden nepříjemný krok ještě pod prvním jištěním. Aspoň jsme ty friendy netáhli zbytečně.

SPITAGORAS-003

Rozplýváme se nad výhledy do kanadské divočiny, které se otevírají směrem na západ,  jen kdyby ta helma na hlavě držela aspoň chvíli rovně!

SPITAGORAS-004 SPITAGORAS-005  SPITAGORAS-007

Kristý drtí v klíčovém místě v páté délce, opět chudák slízla roli šerpy. Takové spolulezce by člověk pohledal!

SPITAGORAS-008 SPITAGORAS-010

Osmou délko se dostáváme na hranu a poprvé i na sluníčko. Blížíme se do finiše, ukazují se nám stolové hory a grande finale představuje zakončení cesty na rozkvetlé louce pod třemi bezvýznamnými špicemi. Vlastně ne! Zlatého hřebu a odměny se dočkáme až na terásce Lange Alm – nečekané a stylové zakončení lezeckého dne!

SPITAGORAS-011 SPITAGORAS-012 SPITAGORAS-013SPITAGORAS-014 SPITAGORAS-015

Foceno na Fujifilm  X-T2 + 35/1.4

Pokud vás zajímají ceny foťáků od Fujifilmu, podívejte se do e-shopu Fujifoto. Zakoupením fototechniky přes tento odkaz mě drobně podpoříte a nezaplatíte ani o korunu navíc. Díky!

Jakub

Author: Jakub

Zkouším všechno možné od lezení po skialp a nevalnou kvalitu maskuju univerzálností. Hodně fotím, občas něco natočím a hlavně jsem rád venku. Kromě čaje už mám rád i kafe a pořád ještě i brzké ranní vstávání.

Napsat komentář

Required fields are marked *.*