Visuté zahrady Sellrainské

| 0 comments

V dnešní době, kdy se roční období střídají co dva týdny, se nedá spolehnout na obvyklé podmínky. A tak se leze to, co se objeví na sociálních sítích. Je to bláznivé, ale aspoň je šance, že to dobře dopadne. Navíc se nám to hodilo do karet a tak jsme po dolomitském hodování vyrazili do oblíbeného Sellrainu.

I tradičně mrazivé údolí Lüsens strádá vlnou tepla. Bohužel i v noci.

Po noci v Praxmaru v pojízdném winterraumu sjíždíme do Lüsens a ještě za šera nastupujeme dolinou. Obvykle tu bývá solidní mrazák, ale teď je všechno jinak. Je nám jasný, že máme jednu z posledních šanci prolézt se mezi těmi visatci, než zcela uzrajou a popadají. Brzy stojíme pod vyhlídnutou linií Hängende Gärten (WI6, 140 m) a začínáme tesat do promočené první délky.

Letos je to pěkně natečený a zatím to snad drží.
První délka na celý lano, ranní sprcha v ceně.
Oťuknu si to a jdu na to.

Do druhé klíčové délky jde samozřejmě Luky, mě chybí morál i síla. Podmínka naštěstí docela přeje. Chce to samozřejmě odvahu, ale nohy jsou dobrý a převislý boulder je o jednom kroku a pak je zase pěknej rest, než se nastupuje do druhého sloupku. Štandujeme v malém ledovém vhloubení.

Do WI 6 mi stačí jen jeden pikl.
Vpravo dva klíčové sloupky.
Luky odlézá do neznáma.
Na štandu uprostřed strmýho ledu.
Vypadá to už mírněji.

Nejdřív to vypadalo, že to dál bude snadný, ale chyba lávky. I třetí délka je poctivá vytrvalostní WI5. Luky štanduje na konci kolmáče a dole se akorát chystají dva místňáci do první délky.

Ale i třetí délka je do kopce a celkem vytrvalostní.
Dolez ke stromečku pod dohledem Fernerkogelu.

Dolézáme ještě výlezovou 4. délku a začínáme slaňovat. Mezitím místní borec přeleze celé těžké místo na jednu 60metrovou délku a než dobere parťáka, má vyvrtané abalaky. Já mezitím chytře naslaňuju do visatých záclon, ještě si solidně zalezu než se z toho dostanu a než se z tý šlamastyky dostaneme, místňáci už jsou dole v hospodě. Ještě je co pilovat. Díky Luky za natažení parádní linie.

Bylo nám ctí navštívit tyto záclony.

A krátké video na závěr:

Jakub

Author: Jakub

Zkouším všechno možné od lezení po skialp a nevalnou kvalitu maskuju univerzálností. Hodně fotím, občas něco natočím a hlavně jsem rád venku. Kromě čaje už mám rád i kafe a pořád ještě i brzké ranní vstávání.

Napsat komentář

Required fields are marked *.*